ZOBACZ

ROBOTY KOSZĄCE

RMP650 / RMP950

WYBIERZ PRODUKT

sprawdź

Zasięg do 600m2

sprawdź

RMP650

Zasięg do 900m2

RMP950

Robot koszący STALCO PERFECT RMP650 S-98700

CECHY I ZALETY:

Cicha praca

Czujnik deszczu

Funkcja sterowania z aplikacji WiFi 2,4G+ Bluetooth 4.0

Automatyczny powrót do bazy

Regulacja wysokości koszeniaMożliwość ustawienia czterech stref koszenia

Zabezpieczenie kodem Pin

Zawansowane czujniki zapewniające bezpieczeństwo i efektywność pracy.


Akcesoria w zestawie: Stacja ładowania, Kołki do montażu stacji ładowania 6szt.,Zasilacz, Przewód graniczny 130m, Kołki do montażu przewodu granicznego 180szt., zestaw ostrzy tnących 3+6szt. wraz z śrubami montażowymi, Listwa dystansowa do wyznaczania odległości

DANTE TECHNICZNE:

Obszar koszenia: do 600m2

Napięcie znamionowe: 20V

Typ akumulatora: Li-Ion

Pojemność akumulatora: 2,5 Ah

Prędkość obrotowa talerza bez obciążenia: 2800obr/min

Średnica koszenia: 180mm

Wysokość koszenia: 20-60mm

Pozycje wysokości koszenia: 5

Maksymalne nachylenie terenu: 20st./36%

Najwęższe możliwe przejście: 0,8m

Metoda koszenia: Mulczowanie

Komunikacja: WiFi 2,4G+ Bluetooth 4.0

Aplikacja: Tak

Metoda konfiguracji : Klawiatura/Aplikacja

Ilość Harmonogramów: 1

Czas ładowania: 120min

Waga: 8kg

Hałas: <55dB

Stopień ochrony kosiarki: IPX5

Stopień ochrony stacji ładującej : IPX4

Stopień ochrony zasilacza: IP67

Robot koszący STALCO PERFECT RMP950 S-98702

CECHY I ZALETY:

Cicha praca

Czujnik deszczu

Funkcja sterowania z aplikacji WiFi 2,4G+ Bluetooth 4.0

Automatyczny powrót do bazy

Regulacja wysokości koszenia

Możliwość ustawienia czterech stref koszenia

Zabezpieczenie kodem Pin

Zawansowane czujniki zapewniające bezpieczeństwo i efektywność pracy

Dwa harmonogramy pracy

Szybkie ładowanie


Akcesoria w zestawie: Stacja ładowania, Kołki do montażu stacji ładowania 6szt.,Zasilacz, Przewód graniczny 170m, Kołki do montażu przewodu granicznego 230szt.,zestaw ostrzy tnących 3+6szt. wraz z śrubami montażowymi, Listwa dystansowa do wyznaczania odległości

DANE TECHNICZNE:

Obszar koszenia: do 900m2

Napięcie znamionowe: 20V

Typ akumulatora: Li-Ion

Pojemność akumulatora: 5 Ah

Prędkość obrotowa talerza bez obciążenia: 2800obr/min

Średnica koszenia: 180mm

Wysokość koszenia: 20-60mm

Pozycje wysokości koszenia: 5

Maksymalne nachylenie terenu: 20st./36%

Najwęższe możliwe przejście: 0,8m

Metoda koszenia: Mulczowanie

Komunikacja: WiFi 2,4G+ Bluetooth 4.0


Aplikacja: Tak

Metoda konfiguracji : Klawiatura/Aplikacja

Ilość harmonogramów: 2

Czas ładowania: 90min

Waga: 8,2kg

Hałas: <55dB

Stopień ochrony kosiarki: IPX5

Stopień ochrony stacji ładującej : IPX4

Stopień ochrony zasilacza: IP67

Click to play video

ROBOT STALCO W AKCJI!

Click to play video

KONFIGURACJA ROBOTA Z APLIKACJĄ

Click to play video

KONFIGURACJA I INSTRUKCJA ROBOTA KROK PO KROKU

POBIERZ BROSZURĘ

ROBOTY KOSZĄCE

STALCO PERFECT

POBIERZ
ZOBACZ PORÓWNANIE

PORÓWNANIE MODELI

ZALETY ROBOTY KOSZĄCE

STALCO RMP650, RMP950


WŁAŚCIWOŚCI

Urządzenia RMP650 oraz RMP950 to nowoczesne roboty koszące marki Stalco Perfect oferujące idealny stosunek jakości, parametrów pracy oraz atrakcyjnej ceny. Dzięki temu pozwolą cieszyć Ci się zadbanym ogrodem bez zmartwień i dużej ilości pracy.

ROBOTY KOSZĄCE

DO TWOJEGO

OGRODU

Roboty koszące marki Stalco Perfect posiadają zintegrowany panel wyświetlacza oraz przycisków pozwalających na łatwą obsługę. Poprzez aplikację mobilną można uzyskać bardziej zaawansowane ustawienia oraz sterować robotem koszącym zdalnie przez Wifi lub Bluetooth. Aplikacja jest dostępna do pobrania za pośrednictwem sklepów z aplikacjami iOS lub Android. Z jej pomocą można sporządzić indywidualny plan koszenia na poszczególny dzień, włączyć lub wyłączyć robota koszącego, sprawdzić poziom naładowania akumulatora lub obecny stan pracy maszyny. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji możemy ustawić aż do 4 stref koszenia, a nawet określić za jaki czas po opadach deszczu robot koszący powinien wrócić do pracy.


Nowoczesne oprogramowanie i algorytm koszenia sprawiają, że trawa koszona jest zawsze pod innym kątem, dzięki czemu trawnik pozostaje czysty i zdrowy. Najnowsze aktualizacje oprogramowania można łatwo wgrać za pomocą nośnika USB lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.Funkcja koszenia krawędzi prowadzi robot koszący wzdłuż przewodu granicznego i pozwala na utrzymanie odpowiedniej długości trawy również na obrzeżach naszego trawnika. Z poziomu aplikacji możemy dostosować częstotliwość funkcji koszenia krawędzi do tygodniowego harmonogramu pracy urządzeniaW górnej części maszyny znajduje się pokrętło regulacji wysokości koszenia, które można ustawić w zakresie od 20 mm do 60 mm, co daje możliwość indywidualnego dostosowania wysokości trawy w naszym ogrodzie.


Wysokiej jakości silnik bezszczotkowy jest bardzo cichy w trakcie pracy, dzięki czemu robot emituje hałas na poziomie poniżej 55dB. Nie przeszkadza on sąsiadom lub nam podczas wypoczynku na tarasie.


Amortyzowana obudowa pochłania większość uderzeń w przypadku kontaktu z przeszkodą, a czujnik od razu wysyła informację do elektroniki. Inteligentne oprogramowanie na bieżąco dokonuje korekty toru jazdy i pomaga maszynie w łatwy sposób ominąć przeszkodę

Robot koszący został również wyposażony w ręczny system zatrzymania maszyny, dzięki czemu w razie potrzeby naciskając czerwony przycisk na górze robota koszącego można natychmiast przerwać jego pracę. Dodatkowo maszyna posiada zabezpieczenie kodem PIN co chroni ją przed nieautoryzowanym uruchomieniem lub zmianą ustawień. Robot wyposażony jest również w czujniki przechylenia lub przewrócenia, dzięki czemu maszyna wyłącza się automatycznie gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy.


Wysoka klasa wodoodporności robota (IPX5), ładowarki (IPX4) oraz zasilacza (IP68) pozwala na czyszczenie robota za pomocą wody, a stacja ładowania nie musi znajdować się pod zadaszeniem. W akcesoriach dodatkowych występuje zadaszenie stacji ładowania, które jest zalecane ze względu na ochronę przed deszczem, nadmiernym nasłonecznieniem lub gradem.Dzięki funkcji automatycznego ładowania robot koszący wie, kiedy wrócić do stacji ładującej, a system antykolizyjny zapobiega przypadkowemu zablokowaniu się kosiarki w stacji ładowania.

Maszyna wyposażona została w mocne silniki napędowe oraz duże koła o specjalnym wzorze, dzięki czemu robot może wspinać się po bardzo nierównym terenie o nachyleniu do 20 stopni, a amortyzowane kosisko kopiuje nierówności terenu i chroni ostrza przed uszkodzeniem.
Dwustronne ostrza zapewniają dwa razy dłuższą żywotność jednego zestawu ostrzy, a funkcja mulczowania zapewnia wysokiej jakości nawóz dla reszty trawnika, nie martwiąc się o to, gdzie wyrzucić skoszoną trawę.
Akumulator urządzenia wykonany został z wysokiej jakości markowych ogniw oraz elektroniki monitorującej poziom naładowania poszczególnych cel i temperatury. Zapewnia to długotrwałą i bezawaryjną pracę maszyny. Łatwy dostęp do akumulatora pozwala w razie konieczności na jego szybką wymianę oraz wyjęcie na okres zimowy.

Czytelny wyświetlacz znajdujący się na górnej części robota oraz diody LED umieszczone na stacji ładowania pozwalają w łatwy sposób odczytać aktualny tryb pracy, a w razie konieczności poinformować użytkownika o ewentualnym problemie np. związanym z montażem.

Czujnik deszczu zainstalowany w robocie koszącym pozwala rozpoznać deszcz i automatycznie wrócić do stacji ładującej. Tam przeczeka, aż trawnik wyschnie, po czym ponownie rozpocznie koszenie. Funkcję opóźnienia koszenia można samodzielnie dostosować z poziomu aplikacji lub panelu sterowania znajdującego się w robocie.


Roboty koszące RMP650 oraz RMP950 marki Stalco Perfect pozwolą cieszyć Ci się zadbanym ogrodem i wykonają za Ciebie najcięższą pracę, dając Ci satysfakcję dobrze wydanych pieniędzy bez zmartwień.

APLIKACJA DLA ROBOTÓW KOSZACYCH:RMP650, RMP950

Dzięki aplikacji mobilnej możesz uzyskać bardziej zaawansowane ustawienia i zdalnie sterować robotem koszącym przez Wi-Fi lub Bluetooth. Aplikację można pobrać w sklepie z aplikacjami na iOS lub Androida. Z jej pomocą przygotujesz indywidualny plan koszenia na konkretny dzień, włączysz lub wyłączysz robota koszącego, sprawdzisz poziom naładowania akumulatora czy aktualny stan pracy maszyny.


Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji możemy ustawić aż 4 obszary koszenia, a nawet określić, jak szybko robot koszący wznowi pracę po deszczu.

Nowoczesne oprogramowanie i algorytmy koszenia sprawiają, że trawa jest zawsze koszona pod różnymi kątami, dzięki czemu trawnik pozostaje czysty i zdrowy. Najnowsze aktualizacje oprogramowania można łatwo przesłać za pomocą pamięci USB lub aplikacji mobilnej do urządzenia.


ZADASZENIE STACJI ŁADOWANIADLA ROBOTÓW KOSZACYCH S-98720 35x50x40 cm

Zadaszenie stacji ładowania to dodatkowe akcesorium stworzone z myślą o robotach koszących. Transparentna przesłona z tworzywa sztucznego zabezpiecza miejsce parkowania maszyny. Dzięki temu robot nie jest narażony na działanie deszczu w czasie parkowania i ładowania. Zadaszenie stacji ładowania chroni też cały system odpowiedzialny za uzupełnia nie energii w bateriach. Stanowi dodatkowe zabezpieczenia przed spadającymi częściami roślin, a nawet zwierzętami. Produkt pasuje do robotów RMP650 i RMP950 od STALCO PEFECT.

Przy zakupie maszyn do koszenia, warto dodatkowo sięgnąć po Zestaw ostrzy do robota koszącego. To komplet dziewięciu ostrzy, które pasują do robotów koszących STALCO PERFECT. Wymienne akcesoria są wyposażone w śruby i mają precyzyjne wymiary. To sprawia, że ich wymiana przebiega szybko i nie sprawia większego problemu. Zestaw ostrzy do robota koszącego będzie szczególnie potrzebny przy pracach na niejednolitym podłożu. Warto sięgnąć po nie w przypadku koszenia kamienistych muraw i trawników pokrytych zalegającymi zdrewniałymi częściami roślin. Na takich podłożach najszybciej dochodzi do uszkodzenia. Nowe metalowe ostrza przydadzą się w momencie całkowitego wyeksploatowania fabrycznych akcesoriów.

OSTRZA TNACE S-98723 20x50 mm


Przy wyznaczaniu strefy dla robotów koszących mogą być potrzebne Kołki do przewodu granicznego. To akcesoria zaprojektowane z myślą o mocowaniu przewodu wokół trawnika. Mają zaostrzone końcówki, które łatwo można wprowadzić do gruntu. Dodatkowy haczyk w bocznej części umożliwia złapanie przewodu i utrzymanie go w wybranej pozycji. Kołki do przewodu granicznego STALCO PERFECT są wykonane z tworzywa sztucznego. Zapewnia im to odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Nie ulegają biodegradacji, dlatego z łatwością można wyjąć je z gruntu w razie zmiany układu pola koszenia.

KOŁKI DO PRZEWODU GRANICZNEGO S-98722 X9S

Przewód graniczny to akcesorium potrzebne do usprawnienia pracy robota koszącego. Za pomocą przewodu wyznacza się strefę, w której robot będzie prowadził pracę. Można nim stworzyć nową dodatkową przestrzeń lub zastąpić zużyte standardowe przewody. Należy rozmieścić go w obrębie trawnika zgodnie z instrukcjami podanymi na urządzeniu. Przewód graniczny STALCO ma 100 metrów długości. Jego parametry są optymalnie dobrane do potrzeb robotów koszących z oferty STALCO PERFECT.

PRZEWÓD GRANICZNY 100m S-98721 100m

AKCESORIA DODATKOWE

ARTYKUŁ


Jeśli prowadzisz ogród, to z pewnością wiesz, jak dużo czasu i wysiłku wymaga jego utrzymanie w czystości i porządku. Wśród różnych prac ogrodowych, koszenie trawy jest jednym z najbardziej czasochłonnych i męczących zajęć. Dlatego coraz więcej osób zaczyna korzystać z robotów koszących, które umożliwiają automatyczne koszenie trawnika bez konieczności ręcznej pracy.

Roboty koszące to małe, samobieżne urządzenia, które wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak sensory, aby poruszać się po trawniku i kosić trawę. Zazwyczaj są one napędzane akumulatorami, a ich praca polega na ciągłym koszeniu trawy, która jest ustawiona na określonej wysokości.


Roboty koszące są zaprogramowane, aby wykrywać przeszkody i unikać ich, a także dojeżdżać do stacji dokującej, gdzie mogą się ładować po zakończeniu pracy. Wszystkie te funkcje są kontrolowane przez centralną jednostkę sterującą, która jest zazwyczaj umieszczona wewnątrz robota.Roboty koszące marki Stalco Perfect Urządzenia RMP650 oraz RMP950 to nowoczesne roboty koszące marki Stalco Perfect oferujące idealny stosunek jakości, parametrów pracy oraz atrakcyjnej ceny. Dzięki temu pozwolą cieszyć Ci się zadbanym ogrodem bez zmartwień i dużej ilości pracy.


Posiadają zintegrowany panel wyświetlacza oraz przycisków pozwalających na łatwą obsługę. Poprzez aplikację mobilną można uzyskać bardziej zaawansowane ustawienia oraz sterować robotem koszącym zdalnie przez Wifi lub Bluetooth.


Aplikacja jest dostępna do pobrania za pośrednictwem sklepów z aplikacjami iOS lub Android. Z jej pomocą można sporządzić indywidualny plan koszenia na poszczególny dzień, włączyć lub wyłączyć robota koszącego, sprawdzić poziom naładowania akumulatora lub obecny stan pracy maszyny.


Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji możemy ustawić aż do 4 stref koszenia, a nawet określić za jaki czas po opadach deszczu robot koszący powinien wrócić do pracy. Nowoczesne oprogramowanie i algorytm koszenia sprawiają, że trawa koszona jest zawsze pod innym kątem, dzięki czemu trawnik pozostaje czysty i zdrowy. Najnowsze aktualizacje oprogramowania można łatwo wgrać za pomocą nośnika USB lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.


Co wyróżnia roboty koszące Stalco Perfect?


Amortyzowana obudowa pochłania większość uderzeń w przypadku kontaktu z przeszkodą, a czujnik od razu wysyła informację do elektroniki. Inteligentne oprogramowanie na bieżąco dokonuje korekty toru jazdy i pomaga maszynie w łatwy sposób ominąć przeszkodę.


Funkcja koszenia krawędzi prowadzi robot koszący wzdłuż przewodu granicznego i pozwala na utrzymanie odpowiedniej długości trawy również na obrzeżach naszego trawnika. Z poziomu aplikacji możemy dostosować częstotliwość funkcji koszenia krawędzi do tygodniowego harmonogramu pracy urządzenia.


W górnej części maszyny znajduje się pokrętło regulacji wysokości koszenia, które można ustawić w zakresie od 20 mm do 60 mm, co daje możliwość indywidualnego dostosowania wysokości trawy w naszym ogrodzie.


Wysokiej jakości silnik bezszczotkowy jest bardzo cichy w trakcie pracy, dzięki czemu robot emituje hałas na poziomie poniżej 55dB. Nie przeszkadza on sąsiadom lub nam podczas wypoczynku na tarasie.


Czytelny wyświetlacz znajdujący się na górnej części robota oraz diody LED umieszczone na stacji ładowania pozwalają w łatwy sposób odczytać aktualny tryb pracy, a w razie konieczności poinformować użytkownika o ewentualnym problemie np. związanym z montażem.


Wysoka klasa wodoodporności robota (IPX5), ładowarki (IPX4) oraz zasilacza (IP68) pozwala na czyszczenie robota za pomocą wody, a stacja ładowania nie musi znajdować się pod zadaszeniem. W akcesoriach dodatkowych występuje zadaszenie stacji ładowania, które jest zalecane ze względu na ochronę przed deszczem, nadmiernym nasłonecznieniem lub gradem.


Robot koszący został również wyposażony w ręczny system zatrzymania maszyny, dzięki czemu w razie potrzeby naciskając czerwony przycisk na górze robota koszącego można natychmiast przerwać jego pracę. Dodatkowo maszyna posiada zabezpieczenie kodem PIN co chroni ją przed nieautoryzowanym uruchomieniem lub zmianą ustawień. Robot wyposażony jest również w czujniki przechylenia lub przewrócenia, dzięki czemu maszyna wyłącza się automatycznie gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy.


Dzięki funkcji automatycznego ładowania robot koszący wie, kiedy wrócić do stacji ładującej, a system antykolizyjny zapobiega przypadkowemu zablokowaniu się kosiarki w stacji ładowania.


Maszyna wyposażona została w mocne silniki napędowe oraz duże koła o specjalnym wzorze, dzięki czemu robot może wspinać się po bardzo nierównym terenie o nachyleniu do 20 stopni, a amortyzowane kosisko kopiuje nierówności terenu i chroni ostrza przed uszkodzeniem.


Czujnik deszczu zainstalowany w robocie koszącym pozwala rozpoznać deszcz i automatycznie wrócić do stacji ładującej. Tam przeczeka, aż trawnik wyschnie, po czym ponownie rozpocznie koszenie. Funkcję opóźnienia koszenia można samodzielnie dostosować z poziomu aplikacji lub panelu sterowania znajdującego się w robocie


Jakie są zalety robotów koszących?

Roboty koszące mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym koszeniem trawy ręcznie lub z wykorzystaniem kosiarki elektrycznej.


Oto kilka z nich:

1.Oszczędność czasu – Roboty koszące umożliwiają automatyczne koszenie trawnika, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu i energii, które można przeznaczyć na inne zajęcia.

2.Ekonomiczność – Choć początkowy koszt zakupu robota koszącego jest wyższy niż koszt tradycyjnej kosiarki, to jednak w dłuższej perspektywie robot ten okazuje się tańszy, ponieważ nie wymaga płacenia za paliwo, olej czy koszenie mechaniczne.

3.Łatwość obsługi – Roboty koszące są bardzo łatwe w obsłudze, ponieważ większość z nich posiada intuicyjne panele sterujące i dostępne są aplikacje mobilne, które umożliwiają zdalne sterowanie.

4.Bezpieczeństwo – Roboty koszące są bezpieczne w użyciu, ponieważ posiadają wiele funkcji zabezpieczających, takich jak czujniki przeszkód.

5.Dokładność – Roboty koszące koszą trawę bardzo dokładnie, dzięki czemu trawnik zawsze wygląda schludnie i estetycznie.


Roboty koszące RMP650 oraz RMP950 marki Stalco Perfect pozwolą cieszyć Ci się zadbanym ogrodem i wykonają za Ciebie najcięższą pracę, dając Ci satysfakcję dobrze wydanych pieniędzy bez zmartwień.

Jak działają roboty koszące?


Roboty koszące – jak działają i jakie
są ich zalety?

GOTOWI NA NOWOŚCI?
Zapisz się na newsletter a będziesz informowany wszystkich promocjach i nowościach

Kliknij na mapę interaktywną

ZOBACZ SKLEPY

ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ PRODUKTÓW
W NASZYCH PUNKTACH SPRZEDAŻY

10x KATEGORII PRODUKTOWYCH

CHCESZ POZNAĆ CAŁĄ OFERTĘ

PRODUKTÓW STALCO?

zobacz nasz najnowszy

katalog produktów

ZOBACZ KATALOG

tel: +48 12 276 82 01

fax: +48 12 276 82 04

centrala@stalco.pl

www.stalco.pl

STALCO sp. z o.o. S.K.A.
ul. Torowa 41
32-050 Skawina

NIP: 679-24-55-066