CONSTRUCTION CHEMISTRY WHAT APPLICATIONS DOES IT HAVE?

17 January 2024, 08:00

CONSTRUCTION CHEMISTRY WHAT APPLICATIONS DOES IT HAVE?

Chemię budowlaną stosuje się na wszystkich etapach prac wykończeniowych w pomieszczeniu. Pierwszym etapem prac wykonywanych przy użyciu chemii budowlanej jest szlichta, a także wszystkie operacje mające na celu wzmocnienie podstawowych konstrukcji cementowych lub betonowych.

Stosowanie tynków, posadzek lub układanie konstrukcji sufitów jest niemożliwe bez starannej obróbki powierzchni. Do tych celów potrzebne są również materiały do jej wyrównywania. Chemia budowlana jest konieczna, aby wykonać dużo prac remontowo wykończeniowych w poprawny sposób. Aby stworzyć idealną powierzchnię do nakładania powłok dekoracyjnych, często konieczne jest hermetyczne traktowanie spoiw o różnych strukturach, pęknięciach i szczelinach. W tym celu znani producenci oferują szeroką gamę silikonów, fug, mieszanek polimerów, które nie tylko przyczyniają się do jakościowego układania podłóg i powłok dekoracyjnych, ale także zapewniają im najlepszą wydajność, odporność na zużycie i trwałość. Na chemię budowlaną składają się także kleje, grunty zaprawy i izolacje.

ZALETY CHEMII BUDOWLANEJ

Zalety stosowania chemii budowlanej są dość oczywiste. Pozwalają znacznie uprościć dekorację pomieszczeń, tworząc maksymalne warunki dla wysokiej jakości montażu powłoki. Chemia budowlana doda dodatkowe właściwości ochronne i konstrukcyjne do głównej powłoki, poprawi dekoracyjne i użytkowe właściwości materiałów podstawowych. Istotną zaletą chemii budowlanej jest niski koszt całej gamy produktów, który również wykazuje się doskonałą jakością dodatków i mieszanin, a także zwiększoną żywotnością powłok bazowych.

KLEJE

Na rynku, w sklepach online, hurtowniach i marketach budowlanych znajdziesz dziesiątki typów i rodzajów klejów. Który klej wybrać? Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem prac remontowych lub wykończeniowych zrobić dobry research i wybrać klej, który naprawdę spełni Twoje oczekiwania. Poniżej zawarliśmy listę produktów, które pomogą Ci skleić dosłownie wszystko.

Rodzaje klejów STALCO:

Klej Wodny Montażowy

Klej / Uszczelniacz Elastyczny Poliuretanowy• Klej Konstrukcyjny Do Drewna

Klej Do Listew

Klej Do Luster

Klej Hybrydowy Ultra Szybki

Klej Hybrydowy Polimerowy Krystaliczny

Klej Elastyczny Polimerowy

Klej Szybki Extra Mocny Hybrydowy Polimerowy

PIANY

Piany, a w szczególności piany pistoletowe, często okazują się niezastąpione w przypadku gdy pragniemy coś uszczelnić, lub po prostu wzmocnić. Na rynku istnieje naprawdę wiele rodzajów pian, które różnią się przede wszystkim zastosowaniem, powierzchniami, do których mogą być używane oraz czasem, jak jest potrzebny, by piana zaczęła działać we właściwy sposób. Poza tym istnieją również piany, które mogą być stosowane tylko w odpowiednich warunkach jak i rozwiązania do użycia w każdych okolicznościach.

Rodzaje klejów STALCO:

Piana Uniwersalna Wężykowa 750 Ml

Piana Uniwersalna Pistolet 750 Ml

Czyścik

Piana Professional Pistolet 750 Ml

Piana Professional "Mega” Pistolet

Piana Zimowa Pistolet

Klej Super Szybki Pistolet

Klej Do Styropianu Pistoletowy

Zaprawa Murarska Pistolet

Piana Ognioodporna Pistolet

SILIKONY I USZCZELNIACZE

Silikon jest niezastąpiony do spoinowania, fugowania czy uszczelniania. Występuje w wielu rodzajach, różniących się właściwościami

i zastosowaniem. Co łączy wszystkie silikony? Trwała elastyczność, wodoszczelność, a także łatwość użycia. Uszczelniacze służą do wypełnienia wszelkiego rodzaju szczelin, dylatacji, rys, połączeń ościeżnic ze ścianami i parapetami, urządzeń sanitarnych z płytkami ceramicznymi, czy listew przypodłogowych zamontowanych do nie zawsze równych tynków. Dostępne na naszym rynku są proste

w obsłudze, gdyż wyciska się je z plastikowego opakowania, zwanego kartuszem, zakończonego stożkowatą dyszą, przy użyciu ręcznego pistoletu. Łatwo utrzymać je w czystości i dobrym stanie technicznym.

Rodzaje silikonów i uszczelniaczy Stalco:

Silikon Uniwersalny Octowy (Bezbarwny i Biały)

Silikon Uniwersalny Neutralny (Bezbarwny i Biały)

Silikon Sanitarny Octowy (Bezbarwny i Biały)

Silikon Sanitarny Neutralny (Bezbarwny i Biały)

Silikon MULTI PRO (Bezbarwny, Biały, Beżowy, Szary, Brązowy, Czarny)

Uszczelniacz Wysokotemperaturowy 1200 °C

Silikon Wysokotemperaturowy 300 °C

Uszczelniacz Akrylowy

Uszczelniacz Express Szybki

Uszczelniacz Lekki Elastyczny

Uszczelniacz Akrylowy do Fasad

Uszczelniacz Bitumiczny Czarny

Uszczelniacz Dekarski Bezbarwny

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij go:

Czy ten wpis na blogu był dla Ciebie pomocny?

Latest posts

Popular posts

Related posts