Imadła i ściski (13)

Imadła i ściski 

Imadła i ściski znajdują zastosowanie jako akcesoria dodatkowe przy wielu pracach warsztatowych. Narzędzia służą do chwytania i przytrzymywania nieruchomo rozmaitych części. Można regulować poziom docisku, a także szerokość rozwarcia szczęk, co daje im bardzo uniwersalne zastosowanie. Kilka wariantów ścisków stolarskich i rzemieślniczych przygotowaliśmy w ofercie STALCO. Wyróżniają się przede wszystkim prostą i solidną budową. 

Sortuj wg Bestsellery
  • Sortuj wg Bestsellery
  • Sortuj wg Trafność
  • Sortuj wg Nazwa, A do Z
  • Sortuj wg Nazwa, Z do A
  • Sortuj wg Cena, rosnąco
  • Sortuj wg Cena, malejąco
Pokaż: 23 47 71 95
Kategorie

Filtry

  • 4,00 zł - 221,00 zł

Pokaż wszystkie...
Pokaż wszystkie...

Imadła i ściski w pracach warsztatowych 

Ściski i imadła to narzędzia ręczne warsztatowe o podobnej charakterystyce działania. Główną częścią roboczą są dwie szczęki zaciskowe. Dzięki różnym typom mechanizmów można regulować odległość pomiędzy szczękami. To umożliwia pochwycenie wybranego elementu lub części, a następnie utrzymanie ich w wybranej pozycji. Za pomocą tych narzędzi można też pochwycić kilka elementów i utrzymać je w wybranym ustawieniu. W ten sposób łatwiej można prowadzić dalsze prace polegające na obróbce mechanicznej i termicznej, a także skręcaniu, malowaniu itp. 

Narzędzia z tej grupy będą stanowiły element wyposażenia głównie warsztatów rzemieślniczych. Sprawdzają się przy większości prac ręcznych polegający na obróbce materiałów metalowych, drewnianych i drewnopochodnych, a także plastikowych. Można zastosować je w pracach budowlanych i wielu dziedzinach przemysłu. Uniwersalne ściski i imadła będą ważnym elementem wyposażenia nawet domowych warsztatów i garaży. 

Rodzaje i zastosowanie ścisków

Ściski należą do narzędzi kojarzących się głównie z pracami stolarskimi. Są to niewielkie akcesoria przenośne do użytku w warsztacie i w terenie. W każdej konstrukcji jedna ze szczęk jest stale połączona z prowadnicą o konkretnej długości. Druga szczęka ma charakter ruchomy i poruszając ją, można zmieniać rozstaw. Zastosowane jako ściski spawalnicze sprawdzą się podczas przygotowywania materiału do pracy. Z kolei możliwość regulacji poziomu docisku jest ważna przy użytkowaniu ścisków do drewna i miękkich metali. 

Ściski stolarskie mogą być wyposażone w dwa typy mechanizmów zaciskowych. Podstawowy wariant stanowią mechanizmy śrubowe. Szczęka jest osadzona na końcu trzpienia gwintowanego, który porusza się za pomocą pokrętła. Drugi typ to ściski szybkozaciskowe wyposażone w mechanizm zapadkowy. Zarówno przypięcie, jak i rozpięcie mechanizmu zajmuje zaledwie kilka sekund. W każdym wariancie ściski są oferowane w kilku wymiarach. Różnice pomiędzy nimi wynikają z długości trzpienia prowadnicy i szerokości stałej górnej szczęki. Można sięgnąć także po ściski specjalistyczne o nieco innym kształcie, przeznaczone do konkretnej grupy prac. 

Imadła warsztatowe 

Nieco inne prace można wykonywać przy użyciu imadła. Są to narzędzia stołowe, a zatem stabilnie mocowane do stołów warsztatowych lub innych elementów nośnych. Sprawdzają się tylko podczas prac realizowanych na miejscu. Imadła ślusarskie i stolarskie wykorzystują mechanizm ślimakowy. Dzięki solidnej żeliwnej konstrukcji można zaciskać szczęki ze znacznie większą siłą niż w przypadku ścisków. W większości imadeł znajduje się też miejsce do pobijania. Spora funkcjonalność pozwala stosować je głównie w przemyśle, pracach mechanicznych, ślusarskich i stolarskich. 

Imadła i ściski w ofercie STALCO 

Dobrej jakości narzędzia ręczne do ściskania i chwytania powinny znaleźć się w każdym warsztacie. Są pomocne przy wielu zadaniach i mogą stanowić ważne akcesoria robocze. W ofercie STALCO przygotowaliśmy wiele wariantów ścisków, które ułatwią realizację różnych zadań. Oferta skierowana jest do użytkowników wykorzystujących te narzędzia do prac dodatkowych, a także korzystających z nich profesjonalnie. Dwie linie produktowe, STALCO i STALCO Perfect, ułatwią wybór akcesoriów właściwych dla danego zastosowania.

Przy produkcji ścisków i imadeł ślusarskich sporą uwagę przywiązujemy do trwałości gotowych produktów. Większość elementów składowych to odlewy, które są dostosowane do znacznych obciążeń, jakie będą na nie działać. W ściskach zastosowano proste mechanizmy do mocowania i dodatkowe funkcjonalne rozwiązania. Na częściach metalowych znalazła się powłoka zabezpieczająca przed korozją. To wszystko daje możliwość wygodnego użytkowania narzędzi nawet w trudnych warunkach.

Ostatnio oglądane kategorie

Nie jesteś pewny swojego wyboru? Pomożemy w podjęciu właściwej decyzji! Zapytaj specjalisty